S4E10: CYPRUS - Sviatočný šofér

14.04.2020

„V severnej časti som si trénoval turečtinu, v južnej časti nie, lebo som nechcel dostať po papuli. Ale majú tam dobrý gyros,” hovorí hosť tejto časti Všesvet podcastu Vlado Bízik a vám by malo byť na prvú šupu jasné, že sa budeme rozprávať o ostrove Cyprus v Stredozemnom mori. Tento mix turecko-gréckych tradícii, jedál, náboženstiev aj hrdých miestnych si Vlado vybral za výskum pre svoju dizertačnú prácu, takže snáď nieto v našich končinách lepšieho respondenta, ktorý by nám o tomto mieste povedal viac. Pripravte si zápisníčky, Všesvet podcast našľahaný dejinami, medzinárodnými vzťahmi aj právnymi lahôdkami z Cypru sa začína.

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK