S6E3: MISIONES, ARGENTÍNA - Trojhraničie
45:55

S6E3: MISIONES, ARGENTÍNA - Trojhraničie

20.04.2021

Provincia Misiones je taký úzky pás krajiny na severovýchode Argentíny, ktorému dominujú majestátne vodopády Iguazu. Sprava aj zľava ho obkolesuje Brazília a Paraguaj, aj vďaka tomu tam môžete počuť jedinečný dialekt a zažiť tradície „trojhraničia”, ktoré sú späté s pôvodnými obyvateľmi z etnickej skupiny Guarani.

Tento diel Všesvet podcastu je ozaj špeciálny, pretože o svojej rodnej krajine nám porozprávala v plynulej slovenčine Argentínčanka Cecilia Azame.  

Jej príbeh si vo Všesvet podcaste môžete vypočuť vďaka spolupráci s festivalom [fjúžn]. Cez sériu takýcho rozhovorov sme sa rozhodli vám v nasledujúcich, stále pandemických týždňoch, priblížiť aj svet, ktorý máme doma.

Takže poďme do miest, kde sa tancuje tango aj salsa a do džungle, kde vám s najväčšou pravdepodobnosťou ukradne keksík nosáľ červený.

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.