S4E12: BERINGOV PRIELIV S TRAVELISTANOM - Pozitívna slanina

28.04.2020

„Cesta prvých ľudí” - takto vznešene sa volala expedícia chalanov z Travelistanu, ktorí sa po mesiacoch príprav naozaj vydali prekročiť otvorené more medzi ruskou Čukotkou a americkou Aljaškou. Cestou museli bojovať s niekoľkometrovými nalámanými kryhami, otvorenými riečiskami na nezamrznutom mori, zimou -40 stupňov aj neustálou hrozbou, že ich môže kedykoľvek napadnúť ľadový medveď. Od vysnívaného konca ich napokon definitívne odrezalo zlé počasie. Všetky zážitky ako ťahať 80 kilové sane, skúsenosti s cikaním v spacáku či príbehy, ako psík Barsik plašil medvede, sú na nezaplatenie. A presne o tých nám do Všesvet podcastu prišiel porozprávať Peťo Hliničan.

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK