S2E4: SEVEROVÝCHODNÁ AUSTRÁLIA - Spotené trópy

04.12.2018

Severovýchodná Austrália je zelená, divoká a povedzme si úprimne, veľmi často aj spotená. Počas leta, teda okolo Vianoc, sa tam teploty šplhajú cez 35 stupňov. Spolu s 90% vlhkosťou vám tak bude jasné, že jedno tričko na deň nestačí. Nevadí, schladiť sa môžete v desiatkach horských potôčikov, vodopádov či jazierok. Len dávajte pozor aby boli dostatočne priezračné a naskrývali "skoro dinosaura" - teda slanovodného krokodíla, ktorý obýva väčšinu vôd nad obratníkom Kozorožca.  Ak sa vám nakoniec podarí uniknúť všetkým austrálskym zvieratkám aj horúčavám, sever Queenslandu má pre vás pripravené nezabudnuteľné Vianoce. Vianoce v plavkách, ktoré vám pri príjemnom BBQ a pivku zaručia instatný vianočný "chill".

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK