S7E9: ČÍNA S LÁĎOM ZIBUROM - Tam sú na turistov ešte zvedaví
47:58

S7E9: ČÍNA S LÁĎOM ZIBUROM - Tam sú na turistov ešte zvedaví

30.11.2021

„Vždy ma bavilo cestovať do odľahlejších regiónov, lebo tam sú ľudia na turistov ešte zvedaví,” tvrdí český cestovateľ a spisovateľ Ladislav Zibura, ktorý prijal pozvanie do Všesvet podcastu.

Hoci si na Instagrame hovorí Princ Ladík, kráľovsky rozhodne necestuje. Všade chodí pešo, spí „pod širákom” a vďaka tomu sa často dostane aj do rodín, ktoré žijú doslova na konci sveta. Pred pár rokmi takto navštívil Nepál a čínske provincie Sečuan a Šen-Si, celkovo v nich nachodil viac ako 1 500km.

Jeho zážitky si okrem tohto dielu môžete prečítať aj v knižke Pěšky mezi buddhisty a komunisty.

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.