S7E4: VEĽHORY A EXPEDÍCIE - Srsť v masti
48:52

S7E4: VEĽHORY A EXPEDÍCIE - Srsť v masti

26.10.2021

Na jednu zo svojich prvých ciest mimo Európy sa vybrala stopom do Pakistanu. Dnes je Petra Pogányová jedna z najúspešnejších slovenských horolezkýň či extrémnych lyžiarok.

Žilinčanka posledné roky trávi väčšinu roka na cestách, buď pracuje ako turistická sprievodkyňa alebo lezie či lyžuje v terénoch, ktoré sú pre väčšinu ľudí takmer nepredstaviteľné. V novej epizóde cestovateľského Všesvet podcastu porozprávala, ako sa stopom vybrala do pakistanského Karakoramu, prečo ju na cestách lákajú neprebádané územia, aj aké to bolo vyliezť na druhý najvyšší vrchol Hindúkušu, viac ako 7400 metrov vysoký Nošak.

-

A ak máte radi Všesvet podcast, podporte nás na Patreone, aby sme vás mohli ešte dlho zásobovať vzletnými funfactami zo sveta. 🌍

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.