Jana Zemandl:Rodičovstvo je jedna nenormálne veľká kapitola spoznávania samého seba.
57:39
Podcast: Volafka

Jana Zemandl:Rodičovstvo je jedna nenormálne veľká kapitola spoznávania samého seba.

02.02.2021
Jana Zemandl je detská psychologička, mama, vedkyňa a spoluautorka unikátnej knihy Psychológia pre milujúcich rodičov. Hlavnou témou nášho rozhovoru bolo rodičovstvo. Ďakujem vám vopred za vaše otázky, ktoré mi ukázali, čo aktuálne najviac riešite. S Jankou sme sa teda zamerali na emočnú zrelosť a vzťahovú väzbu - na tie najdôležitejšie princípy. A s tým súvisiace : Ako povedať dieťaťu nie. Čo robiť ak sa vám hodí o zem. Zaujímalo ma aj aký vidí rozdiel medzi dnešnou dobou a dobou kedy nás vychovávali rodičia. Máme síce technológie, ktoré nám zjednodušujú život, ale aj naopak zhoršujú.Napríklad tlak, ktorý necháme na seba vyvíjať prostredníctvom dokonalého sveta na sociálnych sieťach. Ženieme sa za tým, čo vidíme u iných a pritom ako povedala Janka: “Nemusíme byť dokonalé mamy , stačí ak budeme dosť dobré mamy. Pretože a opäť budem citovať Janku: “Rodičovstvo je jedna nenormálne veľká kapitola spoznávania samého seba.” Tak sa na chvíľu zastavte a užite si ďalší rozhovor.

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Volafka
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.