
Film Franz je tak kafkovský, že by nadchol aj samotného Kafku
122. epizóda Vertiga bude opäť bohatá na predstavenie noviniek z kín a online priestoru.
Z kín sme vybrali očakávané a netradičné spracovanie života Franza Kafku v réžii Agnieszky Holland, kreatívny dokument Mira Rema, ktorý získal hlavnú cenu na tohtoročnom festivale v Karlových Varoch - Raději zešílet v divočině, ale pozrieme sa aj na víťaza diváckej ceny festivalu Sundance s názvom DJ Ahmet. A máme tu aj českú snahu o hororové rozprávanie Uzol zla, ktorá však skončila viac ako rozpačito.
Zo streamov nás zaujal seriál Rod Guinnessovcov, ale pozoruhodné európske filmy Si pre mňa všetkým a Druhé obete. Aj v tomto Vertigu sme pre vás pripravili špeciálnu tému, tentoraz venovanú filmovým adaptáciám románov a noviel Franza Kafku.
Zoznam filmov z epizódy:
- Franz
- Raději zešílet v divočině
- Uzol zla
- DJ Ahmet
- Kafka / téma
- Druhé obete / Det andet offer / Second Victims (MAX)
- Si pre mňa všetkým / All of You (AppleTV+)
- Rod Guinnessovcov / House of Guinness (Netflix)
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Podcast Vertigo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.