#12 Marta Šoltésová Prnová • Veda je životný štýl
36:56

#12 Marta Šoltésová Prnová • Veda je životný štýl

19.02.2021

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie dnes celosvetovo trpí cukrovkou viac ako 422 miliónov ľudí. Výskumu tejto choroby a hľadaniu liekov na jej príznaky sa už roky venuje Marta Šoltésová Prnová z Ústavu experimentálnej farmakológie a toxikológie CEM SAV.

Doktorka Prnová vyvíja spolu s kolegami liek, ktorý by slúžil ako prevencia rozvoja pokročilých diabetických komplikácii.

Vypočujte si 12. epizódu Vedeckého podcastu SAV a dozviete sa aj to, akí vedci pracujú v laboratóriách so zvieratami, čo na ústave robia pre to, aby sa laboratórne zvieratá využívali čoraz menej ale aj to, ako sa spolu s kolegami snaží priviesť deti k vede a prečo farmakologička prednáša študentom informatiky.

 

Prajeme príjemné počúvanie :) 

 

Podcast Vedecký podcast SAV je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.