#8 Adela Penesová • Obezita je problém v hlave
01:09:50

#8 Adela Penesová • Obezita je problém v hlave

21.12.2020

Prichádzajú Vianoce a pri tejto príležitosti vám prinášame špeciálnu "vianočnú" epizódu. Jeho hostkou bola Adela Penesová z Ústavu klinického a translačného výskumu Biomedicínskeho centra SAV. Je to odborníčka na zdravé stravovanie, ktorá sa vo svojom výskume venuje obezite, diabetu, vysokému tlaku a skleróze multiplex. Môžete ju poznať aj vďaka spolupráci so známou televíznou šou Extrémne premeny. 

V našom podcaste sa dozviete nielen o tom, ako na SAV prebieha výskum obezity a sklerózy multiplex, ale aj o rodičovstve ako rizikovom faktore obezity či o obezite detí. Doktorka Penesová tiež vysvetlí, ako by mal vyzerať ideálny potravinový nákupný košík slovenského spotrebiteľa  a ktorú potravinu by najradšej zrušila, keby mala takú moc. Poradí tiež, ako si Vianoce nepokaziť pokazeným žalúdkom a prezradí aj to, či a ako sa jej s rodinou darí dodržiavať zásady zdravého stravovania.

Spríjemnite si vianočné pečenie alebo upratovanie špeciálnym bezmála 70-minútovým podcastom. Prajeme príjemné počúvanie :)

Podcast Vedecký podcast SAV je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.