#13 Karol Nemoga • Ochranu dát musíme neustále zdokonaľovať
49:55

#13 Karol Nemoga • Ochranu dát musíme neustále zdokonaľovať

05.03.2021

Náš najnovší podcast je o šifrách, kvantových počítačoch, cloudoch a bezpečnosti dát na internete.

Hosťom moderátora Petra Boháča bol matematik a kryptológ, riaditeľ Matematického ústavu SAV a predseda Slovenskej asociácie Rímskeho klubu Karol Nemoga.

Rozprávali sa o základných šifrovacích metódach, o Enigme, o tom ako vyzerá pracovný deň matematika, o kryptomene Bitcoin, výučbe matematiky na školách a mnohách ďalších témach.

Prajeme príjemné počúvanie :)

Podcast Vedecký podcast SAV je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.