Havran na severe (11.2.2020 22:25)
01:14:43

Havran na severe (11.2.2020 22:25)

11.02.2020
Sever Slovenska. Hraničný región, plný kopcov a tvrdých osudov, výnimočného umenia a samotárov. Kto bol Majster Pavol z Levoče, ako sa dostal do Levoče, kto ho zaplatil a prečo ho považujeme za najväčšieho sochára? Parížsko- levočský fotograf bude hovoriť o svojom vzťahu k mestu, v Majstrovi Pavlovi a k fotografii. Peter Petras opravil Reinerovu útulňu a stal sa symbolom ľudskej vytrvalosti v horskom prostredí. Čo to znamená byť horským nosičom a chatárom, aký je život v Tatrách, keď odídu turisti, ako by mali vyzerať Tatry a ako by vyzerať nemali? F.H. Florin, zabudnutý básnik, dandy, cestovateľ, Clementisov tajomník. Ako ho formovala rodná Orava, ktoré motívy z oravského života používal vo svojej tvorbe, ako zosúladil kozmopolitný život so svojim pôvodom a prečo je dnes zabudnutým básnikom? hostia: Peter Župník, levočsko-parížsky fotograf Peter Petras, horský nosič a chatár na Reinerovej útulni Katarína Ileninová, literárna historička Oravského múzea

Podcast Večera s Havranom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.