75 rokov proti zabudnutiu (5.5.2020 22:00)
33:09

75 rokov proti zabudnutiu (5.5.2020 22:00)

06.05.2020
Pred 75. rokmi skončila vojna a prvýkrát si svet porážku hitlerovského Nemecka nepripomenie verejnými vojenskými prehliadkami. Spôsobí pandémia aj ústup verejnej a ceremoniálnej pamäte na vojnu do úzadia, skončí sa obdobie veľkých spomienkových manévrov a upadne vojna do zabudnutia? Ako hovoriť o tomto výročí dnes, prečo je dôležité pripomenúť si ho aj napriek absencii verejných podujatí a prečo dnešnú situáciu prirovnávame vojne?

Podcast Večera s Havranom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.