Brhlovce - Pukanec (22.6.2021 22:05)
57:05

Brhlovce - Pukanec (22.6.2021 22:05)

22.06.2021
Brhlovce, hosť Miro Sedlák, umelecký remeselník Čo priviedlo Mira Sedláka do Brhloviec, kde pracuje na vynášaní skalných pokladov z bývalých obydlí na svetlo? Čím boli Brhlovce v minulosti, sú staršie, ako hovoria legendy, ktoré pripisujú ich pôvod protitureckým vojnám? Prečo sa rozhodol žiť medzi domestifikovanými skalami a jaskyňami a čím majú byť Brhlovce dnes? Pukanec, hosť Maroš Schmidt, dizajnér Maroš Schmidt sa Pukančanom stal rýchlejšie ako domáci. V slávnom mestečku na úpätí vyhasnutej sopky pokračuje v dizajnovaní svojho života rovnakými prostriedkami, ako v Múzeu dizajnu. Ako si prišiel do Pukanca, čo si tu našiel a ako si sa tak rýchlo stal členom pukaneckej spoločnosti?

Podcast Večera s Havranom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.