Dunaj: River of Babylon (19.5.2020 22:00)
33:38

Dunaj: River of Babylon (19.5.2020 22:00)

20.05.2020
Peter Pišťanek by sa tento rok dožil 60. rokov. V reprezentatívnom hlasovaní kritickej platformy pre výskum literatúry Plav sa jeho dielo Rivers of Babylon stalo najvýznamnejšou prozaickou knihou za ostatných 30. rokov. Kto bol Peter Pišťanek a čo znamená pre slovenskú literatúru a pre slovenskú spoločnosť? Hosť: Peter Darovec, literárny kritik a vedec, autor monografie On Pišťanek, LIC, 2020

Podcast Večera s Havranom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.