Michala Lônčíková: Efekt snehovej gule alebo My sme tí, ktorí tvoria dejiny
01:16:48

Michala Lônčíková: Efekt snehovej gule alebo My sme tí, ktorí tvoria dejiny

08.05.2019

Historička Michala Lônčiková je doktorandkou na katedre všeobecných dejín Univerzity Komenského v Bratislave. V ženskom rode sa spolu rozprávame o nedemokratickom Slovenskom štáte a jeho predstaviteľoch, o manipulácii verejnej mienky proti "iným, ako sme my", o nenávisti, transportoch smrti aj arizácii majetku. 

Tento podcast má premiéru 8.mája – v Deň slobody – teda v deň, kedy v roku 1945 nacistické Nemecko priznalo svoju absolútnu porážku v 2. svetovej vojne. Dnes si v tento deň užívame štátny sviatok. Mali by sme ale myslieť na to, že voľnosť, sloboda a pokojný čas trávený s rodinou a priateľmi je niečo veľmi krehké a kedykoľvek o to môžeme prísť, ak nebudeme dostatočne citliví k tomu, čo sa okolo nás deje. 

Podcast V ženskom rode je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.