Magda Vášáryová: Potrebujeme viac kompetentných žien v politike
01:00:17

Magda Vášáryová: Potrebujeme viac kompetentných žien v politike

27.03.2019

Magda Vášáryová vyštudovala sociológiu, no mnoho ľudí ju stále vníma ako herečku. Na svojom konte má však niekoľko „ženských prvenstiev“, ktoré s herectvom vôbec nesúvisia. Bola napríklad prvou Slovenkou v pozícii československej veľvyslankyne, keď ju Václav Havel v roku 1990 vyslal na post vedúcej diplomatickej misie do Viedne. V roku 1999, teda pred dvadsiatimi rokmi, ako vôbec prvá žena kandidovala za prezidentku Slovenskej republiky.

Dnes spolu hovoríme o jej diplomatických skúsenostiach, ženách v politike a aj o tom, že pri výbere lídra na čele štátu nemá byť cieľom umožniť či uľahčiť slabej kandidátke prístup k funkcii len preto, že je žena, ale neumožniť slabému mužovi byť lídrom, ak na to nemá.

Podcast V ženskom rode je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.