Peter Brestovanský a Martin Seker - 300KM Ultra okolo Mt. Blancu a know-how prípravy na prekonávanie vlastných limitov / The Pow
01:19:48

Peter Brestovanský a Martin Seker - 300KM Ultra okolo Mt. Blancu a know-how prípravy na prekonávanie vlastných limitov / The Pow

21.10.2019
AKO POSÚVAŤ VLASTNÉ LIMITY S REŠPEKTOM A POKOROU K PRÍPRAVE. ZODPOVEDNOSŤ, TOP JEDLO, OBUV, FINTY A ODPORÚČANIA PRE TRÉNING. Ďakujeme, že sledujete náš Powerlogy Podcast. Ako poďakovanie prijmite kód: Podcast10 s 10% zľavou na najbližší nákup Powerlogy produktov. Kupón sa nevzťahuje na Eventy a zvýhodnené balenia. www.powerlogy.com Bresťo a Seko, tak ich volajú… Neodlúčiteľná dvojica, ktorú som spoznal asi aj trocha náhodou. Páni sa zaujímali o funkčné a chutné potraviny pre podporu ich ULTRA projektov. Ako dobrodruhovia života, sme si sadli na prvú šupu a chlapci mi trošku naštrbili moje športové a výkonostné limity. Peter je zakladateľom projektu bežeckých campov LazyRun v prírode a edukácie pre ULTRA behy a výkony v prírode. Spoločne s Martinom realizovali viacero inšpiratívnych a edukatívnych projektov ako solo trail Stefanik Trail, ci emočne hlboký film “Kroky na Hrane”, ktorý sa premieta ako protifašistický dokument na stredných školách. Minulý rok sa ako skúsení borci kvallifikovali na 300 km UMTB - PTL s 25 000mnprevýšením okolo Mt. Blancu ako na ten najväčší 7 dňový hardcore. Z cca 150 bežcov skončila len necelá polovica pričom naši skončili na 18.mieste. PTL (Petite Trotte à Léon) je 303km dlhá trať s prevýšením cez 25 000 metrov okolo masívu Mont Blanc, prechádzajúca Francúzskom, Švajčiarskom a Talianskom. Je súčasťou podujatia UTMB a je jedným z najťažších pretekov v Európe. Marketing organizátorov nás dostal: „veľmi ťažké, často bez chodníkov, exponovaný ťažký terén, zložité trávnaté strmé svahy, ľahké horolezectvo, ľadovce a snehové polia s rizikom poškmyknutia, veľmi slabý itinerár, trať bez značenia, nadmorská výška okolo 3 000 metrov, minimum občerstvenia, potrebné skúsenosti z hôr, výborná schopnosť orientácie v náročných podmienkach, byť schopný byť niekoľko dní samostatný, mať know-how na konfrontáciu s veľmi ťažkými podmienkami (silný dážď a vietor, výdatné sneženie, intenzívna zima až pod -10°C cez deň aj v noci)“ Štartujú družstvá s dvoma alebo troma účastníkmi. Výber družstiev je na základe skúseností najmä z hôr a lezenia.

Podcast The Powerlogy Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.