Second hand, ktorý pomáha. Poznáte projekt Dobro sa nosí?

06.11.2019
Poštová banka zrušila dress code na pobočkách, aj vo svojej centrále. Tento krok mal aj ekologický rozmer, keďže banka medzi svojimi zamestnancami otvorila tému trvalej udržateľnosti a začala zamestnancov vzdelávať v otázke dopadu fast fashion na životné prostredie, o textilnom odpade a o princípoch slow fashion. Po zrušení dress code-u banka zorganizovala zbierku oblečenia. Viac ako 500 kusov oblečenia tak neskončilo v koši, ale je použitých na dobrú vec – časť na recykláciu a časť išla do predaja vo voňavom second hande NOSENE. Výťažok z predaja Poštová banka a NOSENE venujú Nicolasovi, šikovnému a veľmi skromnému študentovi s obrovským srdcom. Nicolas žije iba s mamou, ktorá nemá finančné prostriedky na to, aby ho mohla podporiť v štúdiu. Spíkerky: Lýdia Žáčková: hovorkyňa Poštovej banky Katarína Hutyrová: spoluzakladateľka voňavého second-handu NOSENE

Podcast The Big Waste Talk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK