Včelám hrozí vyhynutie. Závisí od nich náš život?

27.11.2019
Michal Sabo a Martin Hojsík o hrozbe vyhynutia včiel. Zem je na počiatku v poradí šiesteho masového vyhynutia druhov. Po páde asteroidu a iných geologických zmenách na našej planéte, ide o prvé vymieranie, ktoré je priamo spôsobené činnosťou človeka. Vyhynutie hrozí približne tretine tropických rastlín v Afrike. Pred pár dňami v Malajzii umrel posledný nosorožec sumatriansky. Po zničujúcich požiaroch v Austrálii sú funkčne vyhynuté koaly. Riziko vymretia aktuálne visí nad miliónom známych druhov, vrátane včiel. Ak vyhynú včely, zmizne asi 80 percent kvitnúcich a iných kultivovaných druhov rastlín, čím ostane potravinový reťazec fatálne narušený. Vyhynutie včiel môžeme zvrátiť zákazom používania nebezpečných pesticídov. Vypočujte si rozhovor na túto tému s environmentalistom a europoslancom Martinom Hojsíkom. A ak vám táto téma nie je ľahostajná, podpíšte, prosím, petíciu na ochranu včiel, ktorú nájdete tu: https://www.progresivne.sk/pomozte-mi-ochranit-nase-vcely/

Podcast The Big Waste Talk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK