Skúmali šteniatka, hľadali príčinu správania psov
11:52
Podcast: Tech_FM

Skúmali šteniatka, hľadali príčinu správania psov

19.03.2021

Ak im čosi ukážete, rozumejú, že ukazujete niekam. Určujete smer. Alebo chcete, aby sa tým smerom vybrali.

Psy jednoducho rozumejú, ak človek ukazuje. Lenže to nie je bežná vlastnosť, dokonca porozumenie takýmto gestám v prírode je veľmi zriedkavé a problém s ním majú aj šimpanzy. Vedci teda chceli zistiť, či sa psy s touto vlastnosťou rodia, alebo sa jej naučia.

Výskumníci tiež navrhli novú vesmírnu misiu na Saturnov mesiac Titan, ktorá by priamo na mieste dotankovala.

Viac sa dozviete v podcaste TECH_FM.

Podcast Tech_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Veda, Technológie a IT
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.