Podcast:Tech_FM

Umelá inteligencia sa naučili vyvíjať samú seba

17.04.2020

Stačilo skopírovať prírody. Napodobnite prirodzený výber, pridáte drobné mutácie a zmeny, sem tam čosi skopírujete chybne, a máte novú metódu, ako pomáhať vo vývoju umelej inteligencie.

Podobne totiž postupovali výskumníci, vďaka čomu – ak sa to trošku preženie – naučili umelú inteligenciu vyvíjať samú seba. Alebo teda iné umelé inteligencie.

Vedci tiež prišli s hypotézou, ako mohol vzniknúť záhadný objekt Oumuamua, ktoré do našej slnečnej sústavy priletel z ďalekého kozmu.

Viac sa dozviete v podcaste TECH_FM.

Podcast Tech_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor:SME.sk
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK