Podcast: Tech_FM

Našli baktériu, ktorá požiera plasty

03.04.2020

Živí sa plastami. Presnejšie, dokáže rozkladať niektoré chemické väzby a tým bo nám pomohla zbaviť sa odpadu. Takúto baktériu teraz vedci objavili na skládkach a snažia sa lepšie pochopiť, ako to dokáže.

Iný tím zase ukázal, že neandertálci boli rybári. A to je zásadná správa, pretože to mohlo mať významný vplyv na vývoj ich mozgov.

Viac sa dozviete v podcaste TECH_FM.

Podcast Tech_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Veda, Technológie a IT
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK