ŽENA - FOTOGRAFIA - SEXIZMUS
01:04:25
Podcast: TALKSLOW

ŽENA - FOTOGRAFIA - SEXIZMUS

02.04.2020

Dorota Holubová je portrétna a dokumentárna fotografka. Je držiteľkou niekoľkých ocenení, z ktorých uvediem napríklad  súťaž v Slovak Press Photo, kde sa v oboch kategóriách: portrét a každodenný život, umiestnila na 1. mieste.  Bola nominovaná na novinársku cenu za najlepšiu fotografiu za rok 2016 so sériou Balifornia.  V tom istom roku absolvovala fotografickú stáž vo fotografickom ateliéri v Soule a v roku 2018 absolvovala umeleckú rezidenciu v Cité v Paríži cez Spolok výtvarníkov Slovenska. Momentálne študuje fotografiu na Inštitúte tvorivej fotografie v Opave. Vo svojej voľnej tvorbe sa zameriava na ženy, LGBT komunitu a zákulisie umeleckého sveta.

S Dorotou sa rozprávame o ženách z pohľadu profesionálnej fotografky, ktorá sa venuje pozoruhodným projektom, zameraným na ženy a ich príbehy na nás necháva prehovárať  vizuálnym jazykom. A otvoríme aj tému sexizmu, o ktorej sa v našej spoločnosti moc nehovorí.

Podcast TALKSLOW je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Móda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.