Katarína Mayer: V KAŽDEJ Z NÁS JE GAMBLERKA.
59:01
Podcast: TALKSLOW

Katarína Mayer: V KAŽDEJ Z NÁS JE GAMBLERKA.

24.10.2019

Gamblerstvo je popisované ako chorobná závislosť od hrania hazardných hier. A čo my, ženy, ako často sa stávame závislé od situácií, v ktorých hazardujeme s vlastným životom, šťastím, sebahodnotou či sebaúctou, len preto, že keby sme sa rozhodli podľa vlastného vnútorného presvedčenia, nezapadli by sme do spoločensky očakávaných vzorcov?

V rozhovore so spisovateľkou Katarínou Mayer, autorkou knihy Gamblerky, diskutujeme o rôznych životných situáciách. Obidve sa nachádzame vo veku, kedy prežité skúsenosti už majú svoju váhu a to, čo sme nezažili, si vďaka vášni z čítania, nájdeme veľakrát aj v knihách alebo počúvaním rôznych ženských príbehov. V tomto duchu sa niesol aj náš rozhovor.

Zamýšľame sa nad žiarlivosťou medzi ženami, nad odsudzovaním iných žien za rozhodnutia, s ktorými my ostatní/é nesúhlasíme.

O tom, ako môže žena opustiť vlastné deti, pretože ostať s nimi,  je pre ňu smrť a ona si zvolí život i napriek tomu, že jej rozhodnutie sa vymyká majoritnému postoju ostatných žien.

Akým najväčším prekážkam čelí žena 21.storočia? Čo sa vlastne v živote ženy zmenilo za posledných 100 rokov?

Katarína Mayer pôsobila desať rokov v Kanade, kde pracovala v oblasti komunikácie a lobingu pre nadnárodnú spoločnosť. V súčasnosti pravidelne bloguje a prispieva do viacerých online magazínov. Hľadá príbehy reálnych ľudí, ale aj príbehy vo vlastnom živote a okolí a tie sa sa snaží ďalej posúvať vo forme článkov, ktoré môžu inšpirovať alebo pobaviť. Tento rok jej vyšiel knižný debut Gamblerky, fiktívny príbeh troch žien, ktoré žijú neuveriteľne tajomný život. Katarína Mayer si myslí, že každá z nás sa môže nájsť v niektorej z hlavných hrdiniek, pretože v každej žene je Gamblerka.

Podcast TALKSLOW je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Móda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.