Psychológia peňazí, ich energia a budúcnosť digitálnej meny.
01:06:19
Podcast: TALKSLOW

Psychológia peňazí, ich energia a budúcnosť digitálnej meny.

27.05.2021

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo vlastne znamenajú peniaze? Akým spôsobom s nimi zaobchádzate a aký máte k ním vzťah? Téma peňazí súvisí aj s našou dušou, avšak tento aspekt si v spoločnosti všímame príliš málo, alebo tomu nevenujeme pozornosť vôbec. Nie je rozhodujúce absolútne množstvo peňazí, ale náš vnútorný postoj k nim.

V rozhovore s Rastislavom Ďurove, ktorý, okrem iných aktivít, prednáša o kľúčovom význame finančnej slobody v našej spoločnosti,  si peniaze doslova rozmeníme na drobné.

Pozrieme sa na peniaze z mnohých uhľov pohľadu a preberieme ich psychologický aj ekonomický aspekt. Otvoríme aj tému digitálnej meny a veľmi laickým a o to viac zrozumiteľným spôsobom si vysvetlíme základné pojmy a dianie vo svete virtuálnych peňazí.

V rozhovore sa venujeme aj týmto témam:

-  čo vlastne znamenajú peniaze,

-  aká je podstata peňazí a ich hodnota,

-  ako sa o peniazoch vyjadrujeme,

-  s akými predsudkami v súvislosti s peniazmi  sa najčastejšie stretávame,

-  aké bloky ľudia majú voči peniazom,

ale aj potrebe finančnej gramotnosti a zodpovednosti za svoje peniaze.

Podcast TALKSLOW je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Móda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.