Petra Nagyová: Keď nám do života vstúpi iná žena
01:08:08
Podcast: TALKSLOW

Petra Nagyová: Keď nám do života vstúpi iná žena

08.08.2019

 Ako dlhoročný vzťah so  ženou, ktorá prežila holocaust, ovplyvní životnú cestu a smerovanie  inej mladej ženy? Otvorený a úprimný rozhovor so spisovateľkou a  novinárkou Petrou Nagyovou, autorkou knihy "Margaréta biela",  prostredníctvom ktorej odkrýva príbeh silnej ženy, preživšej Heleny  Weinwurmovej. 

Čo  priviedlo mladú ženu k myšlienke sprostredkovať nám túto tragickú tému  histórie? Čo v knihe nebolo vypovedané? A je stále potrebné o tejto téme hovoriť a oživovať ju? V čom spočívajú najsilnejšie odkazy tej doby, ktoré nám všetkým môžu pomôcť a zároveň nás podnietiť k zamysleniu sa nad kvalitou našich životov?

Rozhovor je okrem iného aj poukázaním na to, akú silu my ženy v sebe nesieme a to v situáciách, ktoré sa veľakrát javia ako nezvládnuteľné. 

Aké je dôležité poučiť sa z osobných skúseností žien, ktorých prežitky a odkazy sa zaznamenávajú hlboko do nášho podvedomia a vytvárajú tak možnosť pochopiť súvislosti, ktoré sa nám dennodenne dejú. Ako hovorí sama Petra, scitlivujú nás. A do akej miery? To nechám na zváženie každého z vás. Započúvajte sa do pútavého rozprávania Petry Nagyovej.

Teším  sa na ďalšie stretnutia s Vami, či už v éteri podcastu TALKSLOW alebo pri osobných stretnutiach. Nezabudnite nás sledovať na sociálnych  sieťach FB a Instagram. Ďakujem za vašu podporu.  Mária Bernáthová.

Podcast TALKSLOW je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Móda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.