Poznáte Vaše digitálne JA? Čo o sebe prezrádzame v online priestore.
01:18:09
Podcast: TALKSLOW

Poznáte Vaše digitálne JA? Čo o sebe prezrádzame v online priestore.

10.06.2021

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, akú digitálnu stopu po sebe zanechávate v online priestore? Čo všetko o sebe prezrádzate už len tým, že otvoríte počítač?

Mali by sme tomu venovať pozornosť alebo sa pasívne zmieriť s tým, že to tak jednoducho je?

Filip Vítek, odborník na analytiku a dátovú vedu a v súčasnosti riaditeľ dátového výskumu a analýz pre nemeckú firmu TeamViewer, kde jeho tím analyzuje správanie viac ako dvoch miliárd používateľov z 252 krajín.  Analyzovanie klientskych dát je pre Filipa nielen prácou, ale aj vášňou. Ako sám o sebe hovorí, snaží sa evanjelizovať nové prístupy a nazeranie na dátovú vedu  štrukturovanými číslami a spôsobmi.

Verím, že sa podarí priniesť zrozumiteľný pohľad na to, ako dáta ovplyvňujú náš každodenný život a ľudskou rečou objasniť výrazy z dátového sveta, 

s ktorými sa denne stretávame, avšak nie vždy máme priestor a motiváciu sa tomu hlbšie venovať.

Podcast TALKSLOW je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Móda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.