Bulímia a anorexia...najväčšia kritika žien prichádza práve od žien. #2. časť rozhovoru
01:08:35
Podcast: TALKSLOW

Bulímia a anorexia...najväčšia kritika žien prichádza práve od žien. #2. časť rozhovoru

19.11.2020

Rozhovor je pokračovaním rozprávania so Zuzanou Mračkovou, Terkou a jej dcérou Sofi. Nájdete ho pod názvom „Bulímia a anorexia nie sú o chudnutí. Vo vnútri voláme o pomoc“.

V druhej časti podcastu sa rozprávam už len so Zuzanou a Terkou a rozoberáme poruchy príjmu potravy (PPP) hlavne z pozície spoločenského vnímania. Zamýšľame sa nad dôvodmi a okolnosťami, ktoré k tomu vedú a diskutujeme o tom, čo s tým môžeme urobiť my mamy, tety, babky, kamarátky.

V našej kultúre máme všeobecne problém vyjadrovať svoje pocity a emócie. Hľadáme rôzne spôsoby ako uspokojiť naše sklamania, bolesti, neúspechy, frustrácie. Jedným zo spôsobov je odmeňovať sa jedlom a doslova všetko zajedať. Nasleduje priberanie a nespokojnosť s vlastným telom, ktoré je neustále vystavované očiam vždy bdelých kritikov – nám ženám.

Tento podcast nie je len pre tých, ktorí PPP trpia, ako diagnózou ale pre všetkých nás, ktorí neustále riešia svoju postavu a vzhľad. A verte, sú nás tisíce...

Podcast TALKSLOW je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Móda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.