"Žijeme len raz, ale dáta navždy. Dobre si premyslite, čo do online sveta vypustíte, krok späť býva ťažký," súdny znalec pre poč
43:27

"Žijeme len raz, ale dáta navždy. Dobre si premyslite, čo do online sveta vypustíte, krok späť býva ťažký," súdny znalec pre poč

20.06.2021

Internet je nápomocné miesto, prostredníctvom ktorého môžeme komunikovať s ľuďmi na opačnom konci sveta, nakupovať alebo vyhľadávať informácie. Je to však aj živná pôda pre podvodníkov, ktorí sa z nás snažia dostať peniaze. Ako si strážiť súkromie a cítiť sa bezpečne na internete prišiel do Nedeľnej talkshow porozprávať súdny znalec a odborník na počítačovú bezpečnosť Karol Suchánek.

 

V rozhovore sa dozviete:

-prečo hackeri útočia na menšie firmy a podniky (3:34)

-kto sú hackeri a ako pracujú (4:59)

-o internetových útokoch prostredníctvom mailov (12:14)

-čo je to dark web (20:09)

-ako sa správať, aby sme sa vyhli hackerskému útoku (25:15)

 

Podcast Talkshow so Šarkanom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Hudba
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.