"Zuby môžu prasknúť po vyplnení amalgámovou plombou," stomatológ Alexander Schill
36:36

"Zuby môžu prasknúť po vyplnení amalgámovou plombou," stomatológ Alexander Schill

30.05.2021

Ak chceme mať zdravý chrup, mali by sme sa o svoje zuby poriadne starať. Okrem precízneho čistenia by sme mali navštíviť svojho stomatológa dvakrát ročne. Niektorí z nás ale majú z návštevy zubára veľký strach. Ako Šarkanovi porozprával stomatológ Alexander Schill, nie je sa čoho báť. V rozhovore sa dozviete:

- prečo sa anestézia kedysi používala len v určitých prípadoch (1:30)

- prečo sa pri zákrokoch v hornej a dolnej čeľuste využívajú iné druhy anestézie (8:15)

- ako predísť strachu zo zubára (14:19)

- z čoho sú klasické amalgámové(tmavé) plomby a v čom spočíva ich nevýhoda (16:40)

- čo je to kompozit (20:28)

- ako vzniká zubný kaz (25:54)

Podcast Talkshow so Šarkanom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Hudba
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.