"Sláva a spoločenské uznanie nás neurobí šťastnými", psychológ a happytarián Aleš Bednařík
40:05

"Sláva a spoločenské uznanie nás neurobí šťastnými", psychológ a happytarián Aleš Bednařík

17.01.2021

Aleš Bednařík je psychológ, ktorý sa zameriava na Pozitívnu psychológiu. Tá má za cieľ skúmať, čo robí ľudí šťastnejšími. Seba samého považuje za happytariána. Ide o človeka, ktorý uvedomele robí niečo, čo prospieva zvyšovať mieru pocitu šťastia a spokojnosti a naopak sa snaží zistiť, čo mu to šťastie uberá. Aleš je rovnako aj odborníkom na riešenie konfliktov.

 

V rozhovore sa dozviete

 

Kto je happytarián (1:55)

Čo je šťastie a na akú druhý sa rozdeľuje (4:14)

Čo má najzásadnejší vplyv na mieru šťastia (11:24)

V čom ľudstvo poľavilo, čo ovplyvňuje to, ako sa cítime (16:03)

Čo pomáha zvyšovať mieru spokojnosti počas kritických časov (22:05)

Aký podiel má genetika či naša vôľa na tom, či budeme šťastní (26:06)

Ako veľmi ovplyvňuje to či máme, alebo nemám koníčky našu spokojnosť (33:15)

Podcast Talkshow so Šarkanom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Hudba
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.