stobodové šesťbodové

stobodové šesťbodové

Podcast Slovenskej autority pre Braillovo písmo / podcast of the Braille Authority of Slovakia. Všetko o bodovom písme, reliéfnej grafike a braillistoch na Slovensku.

Podcast stobodové šesťbodové je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (5 epizód)

42:04
  
03.05.2022

Stanislav Škultéty o braili

V tejto časti sme sa porozprávali s učiteľom, šachistom a funkcionárom hnutia nevidiacich na Slovensku. S človekom, ktorého brail sprevádzal takmer celým životom a ktorý bol zvyknutý na písanie bodku po bodke, ako sám Braille. Dodnes aktívne používa brailovú tabuľku na písanie. 
30:03
  
03.04.2022

Aktivity SABP v roku 2021 aj očami hostí

V tejto časti sme sa bližšie pozreli na projekt Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči - e-braille, porozprávali sme sa o gramaticky správnom používaní brailu a predstavíme vám aj výherkyňu našej minuloročnej súťaže. 
44:04
  
03.03.2022

Rozhovor o knihách a knižničných službách SKN

V tretej časti nášho podcastu pozvanie prijala a rozpráva sa s nami vedúca oddelenia knižnično-informačných služieb SKN, Alenka Repaská. Zaujímavo rozpráva o všetkom, čo sa deje v knižnici s cieľom priniesť našim čitateľom zážitok z dobrej knihy. Vypočujte si s nami pohľad človeka, ktorý najlepšie p...
41:29
  
27.12.2021

Epizóda o práci korektorky BP

Vypočujte si prvú časť podcastu SABP, Stobodové šesťbodové. Dnes s korektorkou kníh v bodovom písme. 
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.