Jiří Čípa - Skromný eliťák mimo šumu sociálnych sietí
01:17:15

Jiří Čípa - Skromný eliťák mimo šumu sociálnych sietí

06.07.2020
Našim hosťom, opäť na diaľku, bol tentokrát Jiří Čípa, skvelý bežec spoza rieky Moravy. Mnoho z Vás jeho meno asi ešte nezačulo, niektorí ho možno registrujete z novinových titulkov, ako dvojnásobného víťaza Bratislavského Maratónu. Ale úspechov za niečo viac ako 6 rokov bežeckej kariéry ma viac ako na rozdávanie. Okrem dvoch víťazstiev na spomínanom bratislavskom maratóne obsadil Jiří Čípa tretie miesto na prestížnom UTMB CCC, je víťaz Grossglockner Ultra Trail v traťovom rekorde, víťaz Golden Trail National Series 2019, víťaz Baba - Kamzík v traťovom rekorde, víťaz Dolomiti Extreme Trail, 9. miesto na Majstrovstvách sveta v Ultra Traile, víťaz množstva ostatných behov na asfalte aj v lese. Napriek tomu, vo svete sociálnych sietí o ňom nenájdete zmienku, aj my sme sa v príprave na rozhovor dopracovali maximálne ku pár krátkym rozhovorom na webe, zvyšok informácií už boli len titulky o jeho víťazstvách. O to väčšiu radosť sme mali, keď prijal pozvanie do nášho podcastu, hoci sme vďaka neznalosti terénu nevedeli čo čakať, ktorým smerom rozhovor potiahnuť. V konečnom dôsledku sme si tento rozhovor veľmi užili. Je plný triezvych, skromný názorov, jednoduchého pohľadu na život bez pozlátok. Určite stojí za Vaše vypočutie, môže vám ukázať, že aj bez veľkého hluku a balastu sa dá namútiť veľa vody - výkonmi a životnou cestou. 

Podcast Štartovacia čiara je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.