Jason Koop - O ultra tréningu, bežeckej scéne a prístupe k trénovaniu
01:29:58

Jason Koop - O ultra tréningu, bežeckej scéne a prístupe k trénovaniu

08.12.2020
Toto je slovenská, teda dabovaná verzia originálnej epizódy v anglickom jazyku 34 - Jason Koop - On coaching, ultrarunning scene and training approach. Nahrávanie tejto epizódy bolo pre nás úplne novým dobrodružstvom. V prvom rade, našim hosťom bol prominentný ultra bežecký tréner Jason Koop. Okrem toho, nahrávali sme samozrejme online na diaľku a v anglickom jazyku. Sme síce s Milošom staré korporátne krysy, zvyknutí na komunikáciu online v anglickom jazyku, ale toto bola stále výzva. Jason Koop pôsobí ako hlavný tréner pre ultra bežcov v CTS - Carmichael Training Systems. Vo svojej bohatej kariére počas takmer 20 rokov spolupracoval s bežcami ako napríklad Kaci Lickteig, Mike Foote, Timothy Olson, Dakota Jones, a mnohými ďalšími. Sám je aj aktívnym bežcom a na svojom konte má napríklad Badwater 135, Hardrock 100, Leadville Trail 100, Tor des Géants, Wasatch 100, Bear 100 a Western States 100. Našinec na slovensku môže poznať jeho prácu prostredníctvom knihy Základy ultramaratonského tréninku: Jak trénovat chytřeji, závodit rychleji a maximalizovat ultramaratonský výkon (z originálu Training Essentials for Ultrarunning: How to Train Smarter, Race Faster, and Maximize Your Ultramarathon Performance). Tí hladnejší po ultra bežeckom obsahu možno poznajú aj jeho zaujímavý podcast KoopCast. Snažili sme sa z Jasona vytiahnuť maximum toho, čo bolo možné v rámci jeden a pol hodiny stihnúť. Rozprávali sme sa o tom, ako to vyzerá na medzinárodnej scéne, ako sa spolupracuje s elitnými ultra bežcami, či uvidíme ultra disciplíny na Olympijských hrách, ako to bude asi vyzerať s dopingom v ultra behu. Kládli sme naše vlastné otázky, ale nechali sme sa niekoľkými inšpirovať aj od našich poslucháčov v rámci prieskumu. S tak fundovaným trénerom by sme mohli v rozhovore zotrvať dlhé a dlhé hodiny. Ale ak vás zaujíma čokoľvek viac, prečítajte si jeho knihu, vypočujte podcast alebo sa staňte zverencom niektorého z trénerov v rámci spoločnosti CTS, kde Jason Koop šéfuje ultra behu. A je úplne jedno, či ste eliťák, zrelý a skúsený bežec, alebo úplný začiatočník.

Podcast Štartovacia čiara je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.