Roman Sopka - Zástupca slovenských bežcov v ITRA
01:35:28

Roman Sopka - Zástupca slovenských bežcov v ITRA

22.10.2019
Až z Prahy za nami pricestoval náš ďalší hosť, Roman Sopka. Roman má za sebou toho v relatívne krátkej dobe toho naozaj dosť. Je to bežec, organizátor, nadšený propagátor, aktívny člen bežeckej "crew" a v neposlednom rade zástupca slovenských bežcov v organizácii ITRA - International Trail Running Association. V podcaste sme prebrali Romanove športové začiatky, ktoré on sám viaže na lásku k horám, prírode a aktívnemu pohybu. Zaviedol nás do vysokoškolských čias a jeho prvých pretekov až sme sa postupne dostali ku trailu, ultra trailu, spoluorganizácii behu Poludnica Run. Zaujímavou časťou rozhovoru je pasáž o tom, ako Roman a ďalších chalani spoznali eliťáka Haydena Hawksa a čo stálo za jeho príchodom na Slovensko, kde si zabehol už spomínaný Poludnica Run. Ak si spomeniete, meno Hayden Hawks už v našom podcaste padlo. Pripravoval ako tréner nášho kamaráta Mariana Kamendyho. Nesmieme opomenúť ani skúsenosť Romana s "crewingom", teda doprevádzaním bežca a jeho servisovaním počas športového podujatia. Ako rozvrhnúť stratégiu preteku, stravu, pitie, oblečenie, byť oporou bežca, pripravený aj na krízovú situáciu. Nosnou časťou rozhovoru samozrejme bola ITRA, kde Roman Sopka zastupuje slovenských bežcov. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých informácií, veríme, že zaujmú aj Vás. Čo vlastne ITRA je a čo robí. Ako je napojená na IAAF a či trail, ultra trail jedného dňa bude súčasťou programu Olympijských hier. Ako ITRA klasifikuje preteky, čo je to performance index bežca. Toto a oveľa viac nám Roman Sopka ozrejmil zhruba jeden a pol hodinke nášho rozhovoru. Zdroje spomenuté v podcaste: Organizácia ITRA ITRA Slovensko Instagram Mailový kontakt na Romana: roman.sopka@itra.run alebo nr.runners.svk@itra.run

Podcast Štartovacia čiara je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.