Štefan Karak - Vytrvalec na dôchodku? Nie, dôchodca ultra vytrvalcom!
01:33:22

Štefan Karak - Vytrvalec na dôchodku? Nie, dôchodca ultra vytrvalcom!

23.09.2020
Štefan Karak je v bežeckej komunite zaujímavým úkazom. Keď sa pozriete na jeho výkony, zdokumentované rekordy a plány do budúcna, asi by Vám bez prípravy nenapadlo, že behať začal vo veku 55 rokov. A v budúcom roku oslávi 70. narodeniny. Jeho prvotným impulzom, aby sa začal aktívne hýbať, bola správa od lekárov, že so športom je koniec. Štefan Karak sa zdravo zaťal, kúpil si paličky a začal neúnavne šliapať na "kopec za domom" - na Vtáčnik. Parametre prechádzky sú zhruba 6 kilometrov stúpanie, 6 kilometrov návrat a nastúpané prevýšenie v sume 900 metrov. Na tejto trase v čase pokoril viacero aj oficiálne zdokumentovaných rekordov. Postupne zistil, že okrem turistického pohybu by mohol skúsiť aj beh a začal sa zúčastňovať prvých behov do vrchu a ďalších podujatí. Postupne prešiel mnohými behmi, na Slovensku i v zahraničí. Štefan Karak má na svojom konte aj také podujatia ako UTMB či Leadville 100. Nie vždy to šlo hladko a jednoducho, ale pevná vôľa a odhodlanie mu určite nechýbajú. Dnes, na prahu sedemdesiatky Štefan Karak rozhodne neskladá zbrane a plánuje ďalšie behy. Vypočujte si túto epizódu a dozviete sa oveľa viac, no najmä načerpáte mnoho pozitívnej sily. Ak by ste sa o Štefanovi chceli dozvedieť viac, v kníhkupectvách je dostupná i jeho kniha "Štefan Karak - Ako som prekonal sám seba", ktorú môžeme vrelo doporučiť.

Podcast Štartovacia čiara je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.