Profesor Pavel Alexy: Recyklácia plastov je len krátkodobé riešenie

23.07.2019

Plasty sú v súčasnej spoločnosti často komunikovanou a dôležitou témou, s ktorou sa stretávaš denno denne. K nám do štúdia prišiel o plastoch odborne porozprávať profesor Pavel Alexy z katedry chmickej a potravinárskej technológie, oddelenie plastov, kaučuku a vlákien. Profesor Alexy veľmi zrozumiteľne vysvetluje základné pojmy ako kolobeh plastov v prírode, či často skloňovanú recykláciu. Je papier naozaj takým skvelým riešením pri nahrádzaní plastových tašiek? Recyklácia má svoje úskalia a ľudstvo musí prísť s ďalším riešením, ktoré len nebude odsúvať problém na neskôr. Podelil sa o svoj názor na súčasné ekotrendy na sociálnych sieťach a prezradil aj aké materiály môžu nahradiť súčasné fosílne zdroje v plastárskom biznise. Príjemné počúvanie

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK