[ZmUPované] Herečka Težká: Polyamoria nie je nevera, aj tu existuje žiarlivosť
41:26

[ZmUPované] Herečka Težká: Polyamoria nie je nevera, aj tu existuje žiarlivosť

10.06.2021

Hosťom rozhovoru je česká herečka Tereza Těžká známa s dokumentárneho filmu o sexuálnych predátoroch V sieti.  Tereza momentálne žije v troch vzťahoch – s manželom, priateľom a priateľkou, ktorá je zároveň aj priateľkou jej manžela. Takéto spolužitie označuje ako triádu, kedy majú každý vzťah zvlášť. V praxi to teda znamená, že Terezka má vzťah s manželom, priateľkou Annou, s ktorou má samostatný vzťah aj manžel, a do tretice tvoria ešte vzťah spoločný. Traja ľudia tak vytvárajú štyri rôzne vzťahy. „Polyamoria je životný štýl, keď sa ľudia rozhodnú, že nechcú žiť iba v jednom vzťahu, ale otvoria sa ďalším. Je to forma nemonogamného vzťahu, keď človek má niekoľko romantických vzťahov naraz. Má to ale určité pravidlá, ktorými sa odlišuje od klasickej nevery.“ Tereza vysvetľuje, že medzi takéto znaky patrí napríklad základné pravidlo, že všetci zúčastnení o tom musia vedieť a musia do takéhoto vzťahu vstúpiť dobrovoľne. V poslednom bode zdôrazňuje, že človek by mal byť z takého niečoho nadšený a malo by mu to robiť radosť. V žiadnom prípade nesmie ísť o to, že jeden partner bude druhému ďalší vzťah „iba tolerovať.“ Všetci ľudia, ktorí sa nachádzajú v takomto vzťahu by sa tiež mali označovať ako polyamorní a mať viacero partnerov. „Takýchto vzťahov je u nás veľa, iba sa o tom nehovorí. Keď som sa rozhodla, že s polyamoriou vyjdem von a budem o nej hovoriť, tak som vedela do čoho vstupujem a tiež, že to nebude ľahké. Spôsobilo to však, že veľa ľudí o tom začalo tiež hovoriť alebo sa aspoň priznali svojej rodine.“ To všetko a ešte viac sa dozvieš v podcaste o kultúre, cestovaní a tabu témach ZmUPované.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.