[Podcast s Romčom] Mladá Slovenka pracuje v prestížnej architektonickej firme. Jej nápad ohromil svet
49:00

[Podcast s Romčom] Mladá Slovenka pracuje v prestížnej architektonickej firme. Jej nápad ohromil svet

01.03.2021

Hosťom rozhovoru je architektka Lenka Petráková, ktorá pracuje pre jedno z najprestížnejších architektonických štúdií na svete – Zaha Hadid Architects. Lenka sa však okrem dizajnu a práci na výškových budovách po svete venuje aj svojim projektom. Jeden z nich, plávajúcu pevnosť s názvom The 8th Continent, vyhral hlavnú cenu Nadácie Jacques Rougerie v oblasti architektúry a inovácií. Ide o morskú stanicu, ktorej účelom je zbierať odpad z oceánov a pomáhať s ich obnovou. Ide o vizuálny a technologický skvost, ktorý nemá na svete obdobu. Má byť úplne sebestačný a v priemere má stovky metrov. S mladou architektkou sme sa rozprávali o dôležitosti technologického pokroku a verejného priestoru v moderných stavbách. Má ich Slovensko dosť a kde by sme mali poriadne zabrať? Čo je dnes trendy vo svete architektúry a ktoré ikonické budovy sú nadčasové? Ako dnes stavať domy, čo sú smart materiály a ktoré budovy sveta má Lenka najradšej? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Podcaste s Romčom. Príjemné počúvanie.

Tento podcast bol prednahraný 2.2.2020 a bol publikovaný so súhlasom hosťa.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.