[Podcasr s Romčom] Slovák v USA rozbehol miliónový biznis s revolučnými čipmi. Sú 100-násobne rýchlejšie
52:53

[Podcasr s Romčom] Slovák v USA rozbehol miliónový biznis s revolučnými čipmi. Sú 100-násobne rýchlejšie

08.02.2021

Hosťom podcastu je Radoslav Danilák, zakladateľ spoločnosti Tachyum, expert na čipy a výpočtovú techniku. Má viac ako 100 patentov a na ďalších 100 čaká. Založil svoju tretiu firmu Tachyum a vyvinul počítačový čip, ktorý predbehol dobu. Čip Prodigy je násobne rýchlejší, ako súčasná konkurencia a navyše míňa menej eregie. To môže prispieť k zvráteniu globálneho otepľovania a produkcie oxidu uhličitého. Radoslav Danilák vysvetľuje, že vždy, keď niečo hľadáš online, teda googliš, táto informácia sa nachádza v dátových centrách. Sú to práve tie, ktoré potrebujú veľa energie na svoj chod. Predpokladá sa, že o 15 rokov budú využívať až tretinu celosvetovej spotreby energie. Aj túto situáciu vie čip od Tachyum vyriešiť.  Úspechom je, že tento čip spolupracuje s algoritmom, ktorý riadi umelú inteligenciu násobne rýchlejšie ako v bežnom dátovom úložisku. Zvládne až milión miliárd operácií za jedinú sekundu. Záujem môžu mať nadnárodné firmy, ale aj štáty ako Čína.  Ako spolupracuje Rado Danilák so Slovenskom a čo za touto kooperáciou vidí? Čo prinesie svetu tento čip a kedy si slovenský čipový génius myslí, že umelá inteligencia dosiahne sebauvedomenie? Jeho odhad ťa šokuje. To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Podcaste s Romanom Naništom. Príjemné počúvanie. 

Sponzorom podcastu je spoločnosť KROS

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.