Ľudia bez domova sú pre nás často neviditeľní. Tento projekt sa ich snaží zviditeľniť!

27.12.2018

V našom najnovšom podcaste sa naša Sandra porozprávala so šéfredaktorkou NOTA BENE a štatutárnou zástupkyňou organizácie Proti prúdu, Sandrou Tordovou. Povedala nám, že sú ľudia bez domova v našej spoločnosti často neviditeľní. Práve preto vznikol projekt NOTA BENE, ktorý sa snaží takýchto ľudí zviditeľniť a pomôcť im dostať sa medzi ľudí a zaradiť sa naspäť do normálneho života. Na Slovensku je momentálne zamestnaných 350 predajcov tohto pouličného časopisu, ktorí predávajú v dokopy 17 mestách. Situácia s bezdomovectvom sa na Slovensku trocha zlepšila, no pomoci ľuďom bez domova je stále veľmi málo. Podľa Sandry by mal štát prevziať väčšiu zodpovednosť a tento problém by sa mal vrátiť na štátnu úroveň. Táto, ako aj iné podobné organizácie, bojujú o svoje prežitie a potrebujú obrovskú pomoc. Organizácii Proti prúdu, ktorej súčasťou je aj projekt NOTA BENE financie na budúci rok nestačia a chýba im až 40 tisíc eur. Ako vie bežný človek pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú? Vypočuj si náš najnovší podcast a dozvieš sa nie len o tejto organizácii, ale aj o tom, prečo si Sandra potrebovala dať pauzu od práce a na ako dlho a kam odišla.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK