[ZmUPované] Alkohol a plastické operácie sú tu na dennom poriadku. Takto Južnu Kóreu nepoznáš
55:50

[ZmUPované] Alkohol a plastické operácie sú tu na dennom poriadku. Takto Južnu Kóreu nepoznáš

11.03.2021

Hosťom travel podcastu ZmUPované je sinologička Dominika Sakmárová. Profesionálne sa venuje ázijskej kultúre a už 3 roky žije v Južnej Kórei. O Kórejcoch hovorí, že si potrpia na vizáž a krása pre nich znamená veľa. Významný prvok ich kultúry je hierarchia a potreba zaradiť sa. Ak je človek pekný, má to ľahšie. Práve preto sú tu plastické operácie na dennom poriadku a môžu ti pomôcť získať vysnívanú prácu a zvýšiť rešpekt.  Dominika vraví, že Kórejci majú veľký problém s alkoholom. Kompenzujú ním stres a radi a často sa bavia. Alkoholizmus je tu prítomný vo vysokej miere. Niektoré reklamy na alkoholické nápoje sú vyslovene zamerané na ženy. Tradične, ak ti starší človek naleje, slušnosť káže vypiť. Aký vplyv to má na kórejskú kultúru, ako pristupujú k hygiene a aký je tam život počas pandémie? Čoho sa Kórejci najviac boja a čo z ich kultúry už dobylo svet? To všetko a ešte viac sa dozvieš v podcaste ZmUPované.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.