Nemajú ani 18 rokov a vytvorili produkt, ktorý môže zachrániť život. Slováci patria k špičke najmladšej vedeckej generácie sveta

26.05.2020

V tomto podcaste sa rozprávame s Dávidom Richterom z n.o. AMAVET, ktorá vzdeláva mladých v oblasti vedy, techniky a informačných technológií. Z ich klubov vyrástlo niekoľko významných osobností, ktorí založili úspešný biznis. Jedným z projektov sú aj ponožky, ktoré odpudzujú nebezpečný hmyz a pretavil sa už do úspešného produktu. Fascinujúce je, že sa pod záštitou AMAVET-u zúčastňujú mladí pod 18 rokov svetových technických a inovačných súťaží a pravidelne si odnášajú prvé miesta. Slovensko sa tak najmladšou vedátorskou generáciou radí medzi špičku na svetovej úrovni. Vzdelávanie a budovanie záujmu o prírodné vedy začína v útlom veku, najmladší účastníci súťaží majú 8 rokov a projektom sa venujú dokonca aj v škôlkach.  Ako vidí Dávid Richter úroveň vzdelávania na Slovensku a zvládli by sme to bez neziskových organizácií či doplnkového vzdelania?  V AMAVET-e nebudujú len záujem o vedu, ale učí mladých Slovákov, ako prezentovať svoj výskum a ako tieto úspešne projekty komunikovať verejnosti. Čo myslíš, koľko startupov nám z týchto nápadov vznikne? Príjemné počúvanie. 

Tento podcast vznikol v spolupráci s SK-NIC

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK