[Zmupované] Slovenský pár prerazil v Nórsku s netradičným biznisom. Ponúkajú najlacnejšie cestovanie
55:10

[Zmupované] Slovenský pár prerazil v Nórsku s netradičným biznisom. Ponúkajú najlacnejšie cestovanie

29.06.2021

Lenka Antalová a Vladko Kurajda stoja za projektom Benzinicampers, ktorý spočíva v prerábaní väčších áut na „vany“, určené na prespávanie a cestovanie. Svoj projekt rozbehli v Nórsku, kde existuje právo každého človeka slobodne spoznávať krásy svojej krajiny, neexistujú tu vyhradené národné parky, chránené oblasti a ľudia presne vedia, ako sa k prírode majú správať. V rozhovore nám prezradili, prečo Nóri patria každoročne k najšťastnejším ľuďom sveta, čo sa tam dá robiť, kedy tam treba ísť a čo vidieť. „Cesty sú dobré, je tu najdlhší tunel na svete a áno človek často obchádza fjordy, lebo tunely nie sú úplne všade, ale je ich tu strašne veľa. Sú tu neskutočné mosty, Slovensku sa o tom môže iba snívať. Nórsko v tomto môže byť obrovský vzor, čo sa týka ciest,“ hovorí Lenka.  Auto prerobili podľa návodu z YouTube. Vladko predtým nemal žiadne zručnosti a všetko sa naučil z videí. ,,Môj budget bol na začiatku 2 500 eur na auto a ďalších 2500 eur na prerábku. Mám dve školy a v tých som sa veľmi málo naučil. Pozrieš si YouTube a tam máš plno učiteľov,“ prezradil v rozhovore. Výlet do Nórska nie je vôbec lacná záležitosť. Lenka a Vladko svojím projektom prinášajú spôsob ako sa tam dá cestovať za menej peňazí, ale stále pohodlne a s obrovským zážitkom. Viac o ich spoločnom projekte sa dozvieš v najnovšom dieli zmUPované.

Tento podcast vznikol v spolupráci s Kooperativa.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.