[Diskusný klub] Obhajca Jankovskej Peter Erdős: Väzba nemá byť trestom
36:52

[Diskusný klub] Obhajca Jankovskej Peter Erdős: Väzba nemá byť trestom

14.01.2021

Hosťom rozhovoru je obhajca Moniky Jankovskej Peter Erdős. Rozprávali sme sa o tom, ako vníma väzbu obvinený človek a či mal niekedy dojem, že je právo na obhajcu záberne súdom sťažované.  Napriek tomu, že je človek či už v kolúznej, útekovej alebo preventívnej väzbe, je stále braný ako nevinný občan. Aké podmienky obvinení vo väzbe majú? Do akej miery zaostávame za štandardami CPP? Od roku 1993 do 2018 nám bolo vytknuté nedodržiavanie základných štandardov európskych noriem pre základné podmienky výkonu väzby. Jedná sa o veľkosť cely či možnosť návštev obvineného či obvinenej. Ako zvláda väzbu Monika Jankovská? Ako Peter Erdős reaguje na otázku, prečo sa rozhodol Jankovskú zastupovať? Má advokát právo odmietnuť klienta? Čo vlastne znamená, že sa Monika Jankovská priznala k účasti na trestných činoch? Ide v tejto chvíli o dokázanie neviny alebo o zníženie trestu?  O beztrestnosti si samotný obhajca nedovolí hovoriť. Do akej miery by sa malo obvinenie zakladať len na výpovediach tzv. „Kajúcnikov“? To všetko a ešte viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom Klube so Šimonom Žďárským.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.