[ZmUPované] Cestovateľ Navrátil: Ak na internete uvidíš super lacné letenky, ešte by som ich nekupoval
32:08

[ZmUPované] Cestovateľ Navrátil: Ak na internete uvidíš super lacné letenky, ešte by som ich nekupoval

06.05.2021

Hosťom rozhovoru je profesionálny cestovateľ, bloger a dobrodruh Martin Navrátil. Precestoval už 182 krajín sveta. Pandémiu koronavírusu začal v Kambodži a neskôr sa vrátil na Slovensko. Nariadenia s rešpektom dodržuje a na pracovnú cestu sa vybral aj túto jar. Jeho kroky smerovali do africkej krajiny Čad. Čo ti ponúka krajina, ktorá sa nachádza na hranici púštnej a subtropickej Afriky? Martin hovorí, že veľmi obľubuje Saharu a práve na jej centrálnu časť sa chcel pozrieť. Doslova kúzelným miestom je oblasť Ennedi, ktorá v sebe spája krásu všetkých juhozápadných národných parkov v USA. Africký štát Čad mu doslova učaroval. Ako sa funguje v oblasti, kde nie je žiadna civilizácia? Martin prízvukuje, že v takýchto prípadoch musíte cestovať 2 autami. Ak by sa jedno pokazilo, stále musíte mať istotu, aby ste späť do civilizácie prešili 500 kilometrov. Na GPS navigáciu môžeš zabudnúť. Vodič tu podľa piesočnej duny vie, kedy a kam má odbočiť. Ako vyzerá bežný život domácich v 7. najchudobnejšej krajine sveta? Neexistuje tu vodovod, elektrika či obchod s potravinami. Dávať im peniaze len tak nie je správne a Martin domácich vždy podporil lokálnych obyvateľov nákupom tovaru. Napríklad kozu si tam kúpiš za 10 dolárov. Snažia sa domáci dostať z týchto nehostinných podmienok? Aké protipandemické opatrenia táto krajina dodržiava? Aké konšpiračné teórie plevládajú v Čade? Znamená chudobná krajina automaticky to, že je tu cestovanie lacné?  To všetko sa dozvieš v podcaste o kultúre, cestovaní a exotických témach ZmUPované.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.