[Diskusný Klub] Ekonóm: Kapitalizmus sa má zmeniť. Ľudia dostanú od štátu pasívny príjem a budú robiť iba to, čo ich baví
50:37

[Diskusný Klub] Ekonóm: Kapitalizmus sa má zmeniť. Ľudia dostanú od štátu pasívny príjem a budú robiť iba to, čo ich baví

27.12.2020

Súčasné riešenia klimatickej krízy hľadáme v zelenom raste, no podľa ekologického ekonóma Tadeáša Žďárského je práve rast hlavnou príčinou súčasnej klimatickej krízy. Ďalší ekonomický rast neprispieva k vyššej spokojnosti so životom, neznižuje chudobu, ale zvyšuje emisie skleníkových plynov.  Ak chceme klimatickú hrozbu odvrátiť, potrebujeme novú, nerastovú ekonomiku, ktorá je založená na hodnotách ako kvalita života, starostlivosť a spolupráce. HDP by bolo nahradené indikátormi, ktoré merajú kvalitu života, ľudia by dostávali základný príjem na uspokojenie základných životných potrieb a reklamy by boli zrušené. Je niečo také vôbec v dnešnej dobe možné?  Toto všetko a ešte oveľa viac sa dozvieš v novej epizóde Startitup Diskusného klubu so Šimonom Žďárským.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.