[Podcasty s Romčom] Člen letovej kontroly ISS: Mimozemšťania budú iní, ako si predstavujeme
56:27

[Podcasty s Romčom] Člen letovej kontroly ISS: Mimozemšťania budú iní, ako si predstavujeme

09.06.2021

Hosťom rozhovoru je Matej Poliaček, ktorý pracuje ako člen letovej kontroly Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS. Ako sa k tejto zaujímavej práci dostal a čo musí človek spĺňať, aby tento job dostal? Matej má na starosti kontrolu európskeho modulu Columbus a v ňom prebiehajúce experimenty.  Hovorili sme o populárnych mýtoch ako sú ten, že naša Zem nie je plochá. Načreli sme aj do témy mimozemšťanov a Matej povedal, ako celú situáciu vidí. Nebude to také, ako si to ľudia predstavujú, dodáva Matej. Čo všetko sa na ISS stalo a čo si môžu astronauti vziať so sebou do rakety?  Veľkým skokom vo vývoji pomohli aj súkromné spoločnosti ako Space X Elona Muska či Virgin Galactiv. Čo nové priniesli a kedy sa môžeme tešiť na vesmírny turizmus? Koľko satelitov obieha zem a hrozí nám nebezpečenstvo z vesmírneho odpadu? To všetko a oveľa viac ti prináša Podcast s Romčom.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.