Ekonóm z krízového štábu SR: Každý desiaty Slovák bude nezamestnaný. Pokles HDP je kvôli koronakríze rekordný

11.05.2020

Hosťom podcastu je Juraj Karpiš zakladateľ Ekonomického inštitútu INESS a člen krízového štábu na ministerstve hospodárstva. Témou bola hospodárska a ekonomická situácia Slovenska v najbližších týždňoch a mesiacoch. Juraj vyslovil svoje prognózy, ktoré sa týkajú poklesu hrubého domáceho produktu (HDP) a aj samotnej zamestnanosti.  Aká by mala byť rezerva bežnej domácnosti a do čoho sa momentálne investuje najviac? Juraj sa vyjadril aj ku kryptomenám. Momentálne očakávaný pokles necítiť, je však možné, že za pol roka, možno aj skôr, klesnú aj ceny nehnuteľností.  Dôležitým ukazovateľom budú čísla z Francúzska a Nemecka, ktorú sú jedným z najväčších odbytových oblastí Slovenska. Ako sa na nadchádzajúce mesiace pripraviť? Takto to vidí odborník,  ekonóm Juraj Karpiš, autor knihy Zlé Peniaze. Príjemné počúvanie

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK